Carlsen’s Beer Tuk – Mobil Bar med 5 Haner

Fødevarekontrol

Slagter Carlsen’s Beer Tuk er en charmerende Ape, der skaber blikfang, hygge og god stemning fra første øjeblik. Den bliver hurtigt festens naturlige samlingspunkt – det er her, snakken falder let, glassene fyldes, og hyggen omkring en god fadøl kan noget helt særligt.

Beer Tuk’en er perfekt til firmafesten, studenterfesten, den runde fødselsdag, receptionen, sommerfesten eller enhver anden anledning, hvor der gerne må være lidt ekstra charme og et sjovt indslag.

Beer Tuk’en er udstyret med 5 haner, så I kan vælge præcis den løsning, der passer til jeres arrangement. For eksempel kan I få 2 drinks og 3 øl på hanerne eller 5 forskellige øl på hanerne. Vi sammensætter det helt efter jeres ønsker.

Vores fadøl leveres i fustager, og én fustage giver typisk ca. 45–50 fadøl á 0,4 l, alt efter skænkning og skum.

Blandede drinks leveres som 20 liter på fad. Drinks blandes kort tid før arrangementet og kan grundet kort holdbarhed ikke returneres.

Mine valg

Kommentar til bestilling

Særlige ønsker, spørgsmål osv.
Dato
Postnummer og by

Gratis afbestilling frem til 7 dage før

Ingen skjulte gebyrer

FakturaEAN

Om Slagter Carlsen

Slagter Carlsen stammer fra Danmarks ældste slagterslægt, som startede den første butik i Nibe 2. april 1867 af Jens Carlsen som var min forgængers tip tip oldefar og som han også var opkaldt efter men samme gode navn nemlig Jens Carlsen. Butikken i Nibe opnåede at fejre 100 års jubilærum men blevet flyttet til Hjortdalsvej i Støvring og efterfølgende til det nye butikscenter i Grangårdcenteret hvor den har haft til huse de sidste 39 år. Der produceres i dag efter samme historiske traditioner som altid med meget få tilsætningsstoffer - og der lægges derfor stor vægt på friske, lokale varer af bedste kvalitet. Slagter Carlsen har butik i både Støvring og Nørresundby.

Billede af Slagter Carlsen

4,8 · 259 anmeldelser

Udpluk af anmeldelser

Kai K.

september 2026
vi har igen haft en fantastisk dejlig oplevelse ved vores Fest maden var super god og der manglewde ingen ting, mvh https://www.facebook.com/groups/2038158063609483

Jesper J.

september 2026
Super godt mad saftig gris lavet perfekt og friske salater og Super god kartofler, Er meget tilfreds med slagteren og hans personale i støvring, Tak for mad Mvh Jesper sletning Jensen,,,,

Karsten E.

september 2026
Maden var fantastisk og masser af den. Meget behagelig og dygtig mand, der skar ud og sørgede for at det hele spillede

Ofte stillede spørgsmål

Generelt

Ændringer og afbestilling